Dostarczamy
wiedzę
sprawdź ostatnie informacje,
regularnie zamieszczamy
także ciekawe opracowania

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Żywność z automatu - trend który się rozwija

17 czerwca 2016

Świeża kanapka z automatu

Alternatywą dla tradycyjnych usług gastronomicznych dla biur jest zdrowy vending czyli maszyny ze zdrową żywnością wstawiane do biur. Nie znajdziemy w nich pakowanych próżniowo rogali czy słodkich przekąsek, ale świeże, jednodniowe kanapki i soki, sałatki, orzechy, płatki śniadaniowe, jogurty, chipsy owocowo-warzywne lub same owoce. Część firm umożliwia także zakup gotowych zdrowych dań do podgrzania w kuchence mikrofalowej. Automaty tego typu zazwyczaj oferują kilka opcji płatności, a pracownicy mogą z nich korzystać o dowolnej porze, nie tylko lunchowej, ale też śniadaniowej lub chcąc coś przekąsić pozostając w pracy po godzinach.

zlaki w tej dziedzinie przetarli między innymi Amerykanie, u których zdrowy vending ma służyć nie tylko dostarczaniu pełnowartościowych posiłków w każdym miejscu i czasie, ale przede wszystkim oferowaniu zdrowszych alternatyw dla wszechobecnego, śmieciowego jedzenia w świetle epidemii optyłości. Jednym z większych graczy na rynku jest firma H.U.M.A.N. Healthy Vending, działająca od 2008 roku, będąca liderem w dziedzinie zdrowego jedzenia z automatów. Oferuje swoje usługi na terenie całych Stanów Zjednoczonych, a także w Kanadzie i kilku innych krajach. W ofercie ma wyłącznie maszyny ze zdrową żywnością w 7 rodzajach, oferujące kilka tysięcy produktów, od typowych przekąsek po dania mrożone, możliwe do podgrzania wewnątrz automatu.

Szlaki przecierają… uczniowie

W Polsce zdrowy vending jak na razie nie szturmuje biur na dużą skalę, ale za to zdobywa coraz większą popularność w szkołach. Od września tego roku byt sklepików stanął pod znakiem zapytania w związku z restrykcyjnym rozporządzeniem dotyczącym ich asortymentu, z którego zniknęło całe śmieciowe jedzenie, a także drożdżówki czy soki, które od teraz muszą mieć ściśle określone stężenia cukru i soli. Nowe automaty pojawiają się na szkolnych korytarzach między innymi za sprawą akcji „Zdrowe Kieszonkowe”, która przy okazji promuje płatności bezgotówkowe. Rodzice dziecka mogą doładować wybraną kwotą specjalny gadżet, za pomocą którego można zapłacić za przekąskę. Ten system ma nie tylko zapobiec nadmiernemu wydawaniu, ale też dać rodzicom kontrolę nad tym, co zjada ich dziecko, ponieważ będą mieć wgląd do listy jego zakupów.

 

Fragment artykułu pochodzi z portalu www.nowyoutsourcing.pl