Dostarczamy
wiedzę
sprawdź ostatnie informacje,
regularnie zamieszczamy
także ciekawe opracowania

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Zmniejsz koszty materiałów higienicznych o 50%!

15 maja 2017

                                                                                                                               

                                                                   

 

Zmniejsz koszty materiałów higienicznych o 50%!

 

Koszty zakupu papierowych ręczników w firmach potrafią przekroczyć budżet kilku tysięcy złotych miesięcznie. A gdyby tak zredukować te wydatki o połowę i zaoszczędzić te pieniądze? Wystarczy zastąpić ręczniki profesjonalną suszarką. Efekt? O wiele mniejsze koszty, więcej środków na inne wydatki i porządek. Podsuwamy wam sprawdzone argumenty na to, że taka zmiana naprawdę się opłaca!

 

Suszarki do rąk są rozwiązaniem, które zdaje egzamin na każdym polu. Taka inwestycja szybko się zwraca, nie generuje odpadów i nie mnoży wydatków. Dlaczego?

 

 

 

Papierowe ręczniki to najdroższe z możliwych rozwiązań! A suszarki do rąk?

 

Na pewno zauważyliście, że papierowe ręczniki kończą się w niesamowicie szybkim tempie. Czy na pewno służą tylko do suszenia rąk? Zazwyczaj wykorzystuje się je jako serwetki, materiały do wycierania blatów i szyb, wycierania naczyń… Tymczasem każda zamówiona partia to spory koszt. Co więcej, zużyte ręczniki stanowią odpady, które zdecydowanie szkodzą środowisku i niestety: generują kolejne wydatki. Jak informuje Ewa Elsner, główny technolog, Impel Cleaning Sp. z o.o.: „Odpady te stanowią dodatkowy koszt, bowiem w nieruchomościach niezamieszkałych płaci się za faktycznie wytworzone odpady, a nie ryczałtowo jak w nieruchomościach zamieszkałych. Koszt samych ręczników (w zależności od ich rodzaju) to od 2 200 do ponad 4 000 zł miesięcznie. Do tego oczywiście dochodzi koszt serwisowania dozowników (uzupełnianie, mycie itd.) oraz spore ryzyko reklamacji z uwagi na ich brak”. Jak do tego ma się stosowanie suszarek do rąk? Jak się okazuje, szacunkowy koszt zużycia energii oscyluje wokół kwoty 500-700 zł miesięcznie. Koszt samej instalacji zwraca się już po kilku miesiącach, ale zawsze można zapytać o dzierżawę suszarek ze stałą opłatą miesięczną, obejmującą instalację i serwis urządzenia.

 

 

 

Możesz lepiej rozplanować swój budżet

 

Jeżeli istnieje realna szansa zaoszczędzenia nawet kilu tysięcy (!) złotych miesięcznie, trzeba chociażby spróbować zamienić ręczniki papierowe na suszarki do rąk. To doskonałe rozwiązanie do firm, zakładów pracy i wszelkich miejsc, gdzie koszty materiałów higienicznych co miesiąc są bardzo wysokie. W skali rocznej to oszczędność, która nie tylko kilkakrotnie zwróci koszt zakupu suszarek do rąk, ale pozwoli na stałe zmienić twoje planowanie wydatków w firmie.

 

 

 

Suszarki są bardziej „eko” niż ręczniki papierowe!

 

Wiele mitów krąży na temat suszarek do rąk, jakoby miały być przyczyną rozsiewania patogenów w pomieszczeniach, gdzie można z nich korzystać. Jak się jednak okazuje, wystarczy wyposażyć suszarki w filtry HEPA, aby stały się w pełni bezpieczne. A co z emisją dwutlenku węgla (CO2)? Jak informuje nasz ekspert Impel Cleaning Sp. z o.o., pani Ewa Elsner: „Jednorazowe wytarcie rąk ręcznikiem papierowym to ponad 30 g CO2. Składa się na to: zużycie energii na wyprodukowanie ręcznika, worka na odpady, transport, unieszkodliwianie przez składowanie. Do tego spora ilość galanterii i wyposażenia związanego z obsługą ręcznika: dozownik, pojemnik na odpady, opakowanie ręczników w folię lub karton oraz cała dystrybucja ręczników to kolejne 20 g CO2. Jednorazowe użycie ręczników papierowych, daje więc emisję około 50 g CO2”. To może zaszokować wszystkich, którym wydawało się, że papierowe ręczniki są niegroźne dla środowiska. Tymczasem jednorazowe wysuszenie rąk z użyciem suszarki powoduje emisję od 21 do 85 g CO2. Zaskakujące?

 

 

 

Podsumowując: suszarki do rąk to przyszłościowe rozwiązanie!

 

Dlaczego warto zamienić tony papierowych ręczników na suszarkę do rąk?

  • To oszczędność nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie
  • Suszarkę można wziąć w dzierżawę, lub zakupić na własność – koszt szybko się zwraca!
  • Suszarki z odpowiednim filtrem są w pełni bezpieczne dla zdrowia
  • W przeciwieństwie do ręczników papierowych, suszarki nie generują odpadów i powodują mniejszą emisję CO2!