Dostarczamy
wiedzę
sprawdź ostatnie informacje,
regularnie zamieszczamy
także ciekawe opracowania

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Jak odzież robocza wpływa na wizerunek firmy?

07 czerwca 2016

Wynajem odzieży pracownicznejJak nas widzą, tak nas piszą i choć chcemy wierzyć, że jest inaczej, sami również oceniamy „po okładce”. Dla pracownika taką „okładką” może być odzież robocza, która powinna zapewniać nie tylko bezpieczeństwo i komfort pracy, ale realnie wpływa na sposób postrzegania przedsiębiorstwa.

Liczy się każdy szczegół

Sukces każdego przedsiębiorstwa jest ściśle związany z prawidłowym zarządzaniem jakością. Przebiega ono prawidłowo, gdy wszystkie aspekty działalności firmy są podporządkowane dostarczaniu produktów i usług najwyższej klasy. Żeby je tworzyć, trzeba zadbać o bezpieczeństwo warunków pracy, co obejmuje m. in. dostarczanie pracownikom odpowiedniej odzieży roboczej.

Tam, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem, właściwa odzież podkreśla ich profesjonalizm i kompetencje.

Niewygodne, źle skrojone ubrania mogą dekoncentrować, bo konieczność ich poprawiania odciąga uwagę od obowiązków, co może przyczyniać się do zmniejszenia wydajności pracy.

Dobrze dobrane tkaniny, kroje, akcesoria oraz metody pielęgnacji odzieży wpływają nie tylko na bezpieczeństwo, ale też sposób wykonywania pracy. Mogą ją usprawniać i zapobiegać wypadkom oraz związanym z nimi przestojom w produkcji lub świadczeniu usług.


Odzież robocza a wizerunek firmy

Brak spójności i konsekwencji w wyglądzie ubrań roboczych powoduje, że przedsiębiorstwo może być postrzegane jako nieprofesjonalne. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że każdy pracownik (bez względu na pełnioną funkcję) jest przedstawicielem i wizytówką firmy, w której pracuje. Jego wizerunek będzie rzutował na całościowy wizerunek przedsiębiorstwa.
W firmach, w których produkcja jest odbywa się w kilku zakładach znajdujących się w różnych lokalizacjach, ubrania robocze często nie są ujednolicone. Jeśli standardy dotyczące uniformów i odzieży roboczej nie są narzucone z góry, każdy podmiot zamawia inną odzież u innego dostawcy. Prowadzi to do braku spójności w odbiorze marki, a takich sytuacji można uniknąć w bardzo prosty sposób - korzystając z usług jednej firmy zajmującej się rentalem odzieży roboczej.

Pamiętajmy, że dobrze dobrany uniform w markowych barwach stanowi ważny element identyfikacji wizualnej marki i wpływa na jej postrzeganie, podobnie jak działania marketingowe. Spójny wizerunek strojów roboczych w dalszej perspektywie służy poprawie funkcjonowania przedsiębiorstwa, również przez przyciągnięcie nowych klientów lub kontrahentów.


Odzież do zadań specjalnych

Nad opcją rentalu odzieży warto zastanowić się jeśli mamy na uwadze zamówienia nietypowe pod względem kolorystyki lub wymagające dostarczenia ubrań w kilku różnych wzorach.

Najlepszym przykładem może być odzież typu HACCP, przeznaczona dla przemysłu spożywczego, w kolorze innym niż biały. Takie zamówienia realizowane są m.in.: dla zakładów produkujących czekoladę, kawę czy przetwory pomidorowe, w których biały uniform jest niepraktyczny.

Koszt takiego nietypowego zamówienia nie będzie znacząco wyższy od standardowego rentalu, bo wycenę zamówienia specjalnego mogą równoważyć niższe ceny wynajmu typowych uniformów.


Ekspert dobierze strój na miarę

Spełnienie wymogów formalnych i wizerunkowych przez odzież roboczą wymaga odpowiedniego przygotowania i doradztwa. Specjalista w dziedzinie BHP może sprawdzić jej zgodność z normami, ale nie doradzi w zakresie kroju, tkanin lub estetyki. Zlecając dostarczenie strojów firmie z doświadczeniem można mieć pewność, że spełni normy formalne, zagwarantuje bezpieczeństwo i ułatwi pracę osobom ją noszącym. Firma rentalowa dopasuje typ i elementy stroju do potrzeb, dobierze właściwe tkaniny i uwzględni w projekcie konieczne parametry ochronne. Dostosuje się również do wymogów wizerunkowych, proponując odzież w markowych kolorach, z logiem lub spersonalizowaną i oznaczoną nazwiskiem każdego noszącego. Zajmie się również czyszczeniem i konserwacją, co jest kluczowe dla zachowania trwałości odzieży. Impel, jako jedna z firm rentalujących odzież roboczą, traktuje tę usługę kompleksowo. Swoim klientom proponuje wybór 3 różnych pakietów usług dostosowanych do jego oczekiwań. W zależności od wybranego pakietu klient płaci każdorazowo za wykonane usługi, bądź ma je już uwzględnione miesięcznej cenie.
Jednocześnie firma ta oferuje nie tylko szeroki wybór odzieży, usługi pralnicze i serwis, ale też doradztwo. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również korzystniejsze dla firmowych finansów.

Więcej ciekawych zagadnień związanych z tematyką rentalu na naszej stronie WYNAJEM ODZIEŻY bez tajemnic.