Dostarczamy
wiedzę
sprawdź ostatnie informacje,
regularnie zamieszczamy
także ciekawe opracowania

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Impel Tech Solutions wykona instalacje w nowym budynku Uniwersytetu Gdańskiego

19 stycznia 2015

Konsorcjum spółek Impel Tech Solutions i Izotop-Service podpisało kontrakt na dokończenie prac z branży teletechnicznej w nowo powstającym budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku, w ramach Kampusu Bałtyckiego. Wartość kontraktu wynosi prawie 12,8 mln złotych.

Umowa obejmuje szeroki zakres działań: prace związane z ochroną przeciwpożarową oraz oddymianiem (m.in. montaż klap, instalację systemu sygnalizacji pożaru czy dźwiękowego systemu ostrzegawczego), instalację systemów kontroli dostępu i antywłamaniowych oraz monitoringu i telewizji przemysłowej, a także interkomów do komunikacji z windami i domofonów. W ramach kontraktu stworzona zostanie także kanalizacja teletechniczna dla późniejszych instalacji tego typu oraz nastąpi likwidacja istniejącej kolizji kanalizacji kablowej z projektowanym układem drogowym.

 

Powołanie spółki Impel Tech Solutions wpisuje się w strategię Grupy Impel, która zakłada rozszerzenie oferty o usługi wysokospecjalistyczne. -Uzupełnienie portfolio Grupy Impel o specjalistyczne usługi techniczne pozwala na uzyskanie znaczącej przewagi na rynku usług obsługi nieruchomości. Nie tylko możemy zapewnić zarządcom budynków wykonanie podstawowych prac związanych z utrzymaniem czystości czy zarządzaniem nieruchomościami. Dzięki wprowadzaniu usług komplementarnych możemy współpracować z klientem już na etapie projektowania budynku, przez wykonanie instalacji aż po obsługę gotowej nieruchomości – mówi Radosław Dąbrowski, prezes zarządu Impel Tech Solutions.

 

Wykonanie instalacji w budynku Uniwersytetu Gdańskiego to kolejny prestiżowy kontrakt Impel Tech Solutions o tak szerokim zakresie działań. Spółka w swoim portfolio posiada współpracę m.in. z Akademią Marynarki Wojennej, która obejmowała wykonanie instalacji na okręcie podwodnym typu KOBBEN. Na zlecenie Petrobaltic S.A. zajmuje się także utrzymaniem sprawności urządzeń systemów bezpieczeństwa w bazie lądowej oraz na platformach wiertniczych położonych na polskim obszarze morskim.

 

Impel Tech Solutions Sp. z o.o. realizuje usługi związane z techniczną obsługą nieruchomości i innych inwestycji. W ramach oferowanych prac świadczy usługi remontowo-budowlane z zakresu instalacji systemów sanitarnych, elektrycznych, technicznych oraz zajmuje się nadzorem technicznym obsługiwanych obiektów. Działalność Impel Tech Solutions opiera się na następujących filarach:

 • Techniczne utrzymanie nieruchomości – usługi pozwalające utrzymać wartość rynkową nieruchomości oraz sprawność techniczną budynku na wszystkich etapach jego życia.
 • Inwestycje – szeroki wachlarz usług budowlanych, począwszy od projektu po wykonawstwo oraz roboty wykończeniowe i instalacyjne.
 • Realizacja infrastruktury elektroenergetycznej, niskoprądowej oraz systemów bezpieczeństwa w obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej, wojskowych oraz dla klientów indywidualnych. W ofercie znajdują się doradztwo i konsultacje, projektowanie, nadzór, dostawy sprzętu, usługi wdrożeniowe, szkolenia i serwis.
 • Kompleksowe usługi (projekt, instalacja oraz serwis) w obszarze urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych wraz z systemami automatycznej regulacji.
 • Szeroki zakresu usług związanych z wyposażeniem obiektów; program doradztwa, projektu i wykonawstwa w zakresie montowania i dostarczania pokryć podłogowych oraz sufitów podwieszanych.
 • Zapewnienie sprawnego funkcjonowanie obiektów poprzez profesjonalne usługi technicznego utrzymania nieruchomości.

   

Grupa Impel jest największą w Polsce grupą firm usługowych. Posiada 25-letnie doświadczenie we współpracy z wymagającymi klientami, których obsługuje w całym kraju poprzez sieć oddziałów. Impel zapewnia szerokie kompetencje optymalizujące obszary organizacji pracy, doboru technologii oraz zarządzania personelem. Grupa oferuje największą na rynku polskim liczbę usług dla biznesu  w następujących jednostkach biznesowych:

 • Obsługa nieruchomości: usługi porządkowo-czystościowe, techniczna obsługa nieruchomości, wynajem i serwis odzieży, pralnictwo, organizacja dostaw, catering.
 • Zapewnianie bezpieczeństwa: fizyczna ochrona mienia, monitoring i techniczne systemy zabezpieczeń, cash handling.
 • Business solutions – usługi kadrowo-płacowe, usługi księgowe, doradztwo podatkowe, praca tymczasowa, usługi teleinformatyczne, broker ubezpieczeniowy.
   

Obsługuje ok. 4 tys. przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Zarządza pracą ponad 50 tys. osób.
 

W filozofię działania Grupy Impel wpisane jest wspieranie przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i sportowych oraz troska o osoby potrzebujące pomocy. Impel jest właścicielem spółki Impel Volleyball, która zarządza drużyną żeńskiej siatkówki Impel Wrocław. Grupa wraz z Fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i zespołem lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu wspiera budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej - „Przylądek Nadziei”.