Dostarczamy
wiedzę
sprawdź ostatnie informacje,
regularnie zamieszczamy
także ciekawe opracowania

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Impel Tech Solutions na konferencji „Utrzymanie techniczne i poprawa bezpieczeństwa w obiektach produkcyjnych i logistycznych”

16 maja 2016

Impel Tech Solutions Company Sp. z o.o. brał udział, w roli partnera technicznego, w konferencji „Utrzymanie techniczne i poprawa bezpieczeństwa w obiektach produkcyjnych i logistycznych” zorganizowanej przez Velis IT Systems w Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych w Krakowie, jednym z najnowocześniejszych obiektów technologicznych w Polsce.
 

Celem konferencji, która odbyła się 10 maja 2016 r., była wymiana doświadczeń rynkowych w zakresie usług i rozwiązań wspierających firmy będące zakładami produkcyjnymi oraz parkami logistycznymi.

 

Kilkudziesięciu gości konferencji miało okazję wysłuchać i zobaczyć wystąpienia dostawców rozwiązań systemowych, w tym systemy CAFM (Computer-Aided Facility Management), systemy wizyjne, nowoczesne urządzenia: kamery 4K, beacony, itp. Nowoczesna sala konferencyjna MPTI została dodatkowo na czas konferencji dozbrojona w część omawianych rozwiązań z obszaru IoT (Internet of Things).

W przerwach pomiędzy kolejnymi panelami i prezentacjami do dyspozycji zaproszonych gości było kilkanaście ekspozycji - nowatorskich zarówno w formie, jak i treści. Można było zapoznać się na nich z omawianymi na wykładach technologiami, a także poszerzyć wiedzę, testując osobiście konkretne rozwiązania. Rozmowy przy kawie odbywały się w interaktywnych częściach showroomu, gdzie na multimedialnych stołach, ścianach i tabletach goście mieli okazję zobaczyć lub współtworzyć treści związane z technologiami oraz rozwiązaniami będącymi przedmiotem konferencji.

 

Wojciech Ciołek, dyrektor ds. klientów kluczowych z Grupy Impel, podzielił się doświadczeniami z wdrożenia usługi Zintegrowanego FM podczas prezentacji pt. W jaki sposób projektować zintegrowane usługi utrzymania technicznego oraz bezpieczeństwa obiektów. Szczególne zainteresowanie gości wzbudziły korzyści możliwe do osiągnięcia poprzez zastosowanie IFM (Integrated Facility Management).

Z kolei wykład pt. Internet of Things w logistyce i produkcji z udziałem Wojciecha Ciołka oraz Adama Penkali i Katarzyny Michalik z Velis IT, poza przybliżeniem zastosowań nowoczesnej technologii, łatwości (dostępność i niska cena) jej adaptacji i implementacji w produkcji oraz parkach logistycznych – przykuł uwagę gości szczególną formą prezentacji. Pani Katarzyna na bieżąco rysowała na tablecie oprawę graficzną omawianych przez obu prelegentów zagadnień. Goście śledzili w czasie rzeczywistym grafiki powstające na ekranach projekcyjnych za prelegentami.

 

Wydarzenie pozwoliło nawiązać nowe kontakty z kilkoma firmami branży produkcji oraz parków logistycznych. Dodatkowo Impel pozostał w świadomości zaproszonych gości jako dostawca nie tylko usług prostych, ale również jako partner dostarczający zintegrowaną usługę i wdrażający nowoczesne technologie w służbie wygody, oszczędności klientów oraz optymalizacji procesów.