Dostarczamy
wiedzę
sprawdź ostatnie informacje,
regularnie zamieszczamy
także ciekawe opracowania

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Grupa Impel na Forum Rynku Zdrowia – podsumowanie

26 października 2018

W dniach 23 i 24 października w Warszawie w hotelu Sheraton odbyło się XIV Forum Rynku Zdrowia. Tegoroczna edycja Forum sprzyjała dokonaniu podsumowań i bilansów obejmujących najważniejsze zmiany i decyzje dotyczące polityki zdrowotnej państwa.

 

Forum Rynku Zdrowia jest jedną z najbardziej prestiżowych, publicznych i wielowątkowych debat o systemie ochrony zdrowia w Polsce, gromadzącą co roku ponad tysiąc uczestników. Dwudniowa konferencja jest okazją do merytorycznej dyskusji w gronie wybitnych postaci medycyny, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzystów, menedżerów podmiotów leczniczych, ekspertów oraz lekarzy wielu specjalizacji. Wśród zacnego grona znaleźli się m.in. Łukasz Szumowski - minister zdrowia, Andrzej Jacyna – prezes NFZ, Stanisław Maćkowiak - prezes Federacji Pacjentów Polskich i prof. Andrzej Matyja – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

 

Pierwszego dnia Forum w debacie zatytułowanej „Bezpieczeństwo pacjentów – aspekty medyczne, prawne i finansowe” wystąpiła Jolanta Nykiel - dyrektor operacyjny segmentu ochrony zdrowia, Grupa Impel - Optima Care Sp. z o.o. Tematyka tej sesji obejmowała bezpieczeństwo pacjentów. Pani Jolanta Nykiel w czasie debaty poruszyła kwestię związaną z czynnościami w zakresie opieki medycznej, wykonywane przez salowe i sanitariuszy, polegające w szczególności na kompleksowej pomocy przy pacjencie personelowi medycznemu, które wspierają procesy lecznicze i stają się ich integralną częścią. Podkreślała, że są one elementem profilaktyki zdrowotnej oraz wspierają cykl poprawy i przywracania zdrowia pacjentów. W ramach powyższych czynności realizowane są również procedury mycia i dezynfekcji zgodnie ze wskazówkami i procedurami określonymi przez dany podmiot leczniczy oraz pod ścisłym nadzorem osób koordynujących realizację tych czynności w szpitalnictwie. Cały łańcuch czynności jest nierozłączną częścią procesów opieki nad pacjentem – mówi Jolanta Nykiel.

 

Podczas debaty „Szpitale w Polsce – wybrane zagadnienia” Grupę Impel reprezentował Pan Leszek Zając, wiceprezes zarządu Impel Facility Services, który wypowiedział się na temat kosztów w szpitalu w zakresie polityki zakupów, płac i outsourcingu. – Szpital, który współpracuje z firmą outsourcingową, wyspecjalizowaną w określonych segmentach usług, jest w stanie zwiększyć jakość świadczonych usług Nasza działalność skupia się na wspieraniu personelu medycznego w opiece nad pacjentami. Oczywiście wspieramy szpitale także w utrzymywaniu higieny i czystości, ale priorytetem jest dla nas pacjent, przez cały okres przebywania w szpitalu – wymienia Leszek Zając.