Dostarczamy
wiedzę
sprawdź ostatnie informacje,
regularnie zamieszczamy
także ciekawe opracowania

Aktualności

Zobacz pozostałe wpisy

Agrobud i Impel Rental dla Aniołów

31 marca 2016

Agrobud i Impel Rental podjęły współpracę z nowym  domem spokojnej starości Angel Care,  który powstaje w centrum Wrocławia  w gruntownie odnawianym XIX-wiecznym budynku. W ramach obiektu powstanie 48 tzw. apartamentów chronionych. Apartamenty chronione od wielu lat funkcjonują na Zachodzie. Od tradycyjnych mieszkań różnią się tym, że przystosowane są  do potrzeb osób starszych, pozbawione są barier architektonicznych i wyposażone w różne udogodnienia, m.in. system wzywania personelu dyżurującego. Wraz z apartamentem jego mieszkaniec otrzymuje dostęp do wielu usług, jak np. sprzątanie, robienie prania, zakupy czy realizacja recept. Obok powstanie Dom Opieki dla osób starszych wymagających opieki medycznej. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

 

Spółka Agrobud w ramach umowy dostarczy do kompleksu sprzęt do sprzątania, dozowniki na mydła, papiery, ręczniki oraz środki do ich eksploatacji. W sumie dostarczać będzie około 200 pozycji asortymentowych potrzebnych do rozpoczęcia funkcjonowania obiektu, które planowane jest na wiosnę 2016 r. czyli już niebawem.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Angel Care jest rental mopów i ściereczek z mikrofazy. Umowa wynajmu z Impel Rental została podpisana na 3 lata.

 

Inwestor Angel Care, mimo dość wysokich kosztów wynajmu mieszkań, nie boi się braku chętnych i już planuje kolejne kompleksy. W ciągu pięciu lat powstanie ich w Polsce 10. Mamy nadzieję, że także przy następnych inwestycjach drogi obu partnerów skrzyżują się ponownie.